ZGODBA

Glavni junak v računalniški igri, Vinko Zgodovinko, se pripravlja na pisanje testa iz zgodovine. Ko dobi v roke preizkus znanja, se kar naenkrat ne počuti najboljše in še preden bi lahko na to opozoril svoje sošolce, izgine v neznano deželo …

Vinko se najprej znajde v prazgodovini, kjer mora s pomočjo pisanja različnih algoritmov preko blokovnega programiranja rešiti svoje prijatelje, ki so postali ujetniki v času! Svoje potovanje po zaključenem prazgodovinskem obdobju nadaljuje v starem Egiptu. Tam se sreča s Keopsom, starodavnim Egipčanskim faraonom.

To je zadnja stopnička, da se Vinko reši časovne zanke in se vrne v sedanjost. Pristane v učilnici, kjer odpiše test iz zgodovine, ki se nanaša na obdobja, ki jih je obiskal v svojih sanjah.

Vinko Zgodovinko

Igralec v igrici nastopa kot Vinko Zgodovinko. Ime Vinko pomeni »zmagujoči«, po zastopanosti v slovenskem prostoru pa zaseda 89. mesto. Skritega pomena ime nima, se pa lepo rima z njegovim priimkom. Je šolar 5. razreda osnovne šole, krasijo ga lastnosti kot so: pogum, vztrajnost, vedoželjnost, njegova največja vrlina pa je, da ohranja mirno in zbrano glavo tudi takrat, ko mu ne gre najbolje. Ve, da lahko s svojim znanjem pomaga sebi in drugim, zato je vesel vsakega dne, ko se nauči nekaj novega.